lukas6669@email.cz

Články o florbalu

míček

Přehled zápasů českobudějovicích družstev o druhém březnovém víknedu

Stránky o florbalu v Českých Budějovicích se dosud nejvíce věnovaly týmům které hrají vyšší soutěže. Protože chceme pravidelně informovat o všech týmech, které hrají v florbal v "Budějcích", zaměřili jsme se na další víkend, jež bude florbalem nabytý.

Jako tradične musíme začít nejvyšší soutěží - 2. liga mužů, divize III. Díky naší pozvánce čtenář jistě ví, že muži A Štírů hostí ve sportovní hale v Českých Budějovicích týmy Hradce králové a Jaroměře.

FBC Štíři České Budějovice - Hradec Králové 9.3.2013 od 20:30 Sportovní hala ČB

FBC Štíři České Budějovice - Jaroměř 10.3.2012 od 16:35 Sportovní hala ČB

V sobotu pokračují další kola 2.ligy žen, které se odehrají v hale v Kaplici. Z českobudějovicích florbalistek se přestaví tým Štírek, rezerva žen United a tým FBC Rebels. Zápasy v kaplické hale ZŠ Školní Kaplice jsou naplánované takto:

FBC Štíři ČB - Světlá nad Sázavou od 9:00

FBC Sokol Písek - FBC České Budějovice United B od 10:15

Světlá nad Sázavou - FBC Rebels od 11:30

FBC United České Budějovice B - FBC Štíři ČB od 12:45

FBC Rebels - FBC Sokol Písek od 14:00

Velice náročný program budou mít florbalisté českobudějovíckého SKP, kteří odehrají v pátek 7.3. dohrávku Jihočeské ligy mužů proti Třeboni (sportovní hala SKP od 20:00) a v sobotu pokračují regulérními koly soutěže.

Nejdříve se 9.3. představí týmy Štírů B, SKP a Cosa Nostra v hale na Hluboké nad Vltavou a 10.3. se zapojí do bojů o body i rezerva mužů United v Kaplici.

FBC United České Budějovice B - TJ Centropen Dačice B od 15:00

Držme palce všem florbalovým týmům z Českých Budějovic, aby vybojovaly co nejvíce bodů ve svých soutěžích.

Podrobnosti o zápasu Vítkovic a FBC United

FBC United muži A v 17. a 18. kole 3. ligy  pouze s jedním bodem

Ve 3.lize sehráli další dvě kola muži A FBC United. Bohužel ze dvou zápasů vydřeli jen bod. V tabulce 3.ligy se tak drží na 9. místě s 19-ti body. Výsledky kola jsou pro českobudějovický florbalový oddíl následující. PSKC Okříšky-Kněžnice vs. FBC United 8:1 a Snipers Třebíč vs FBC United 5:5

Áčko Štírů nebodovalo proti Třebíči

Elitní tým českobudějovického florbalového týmu FBC Štíři České Budějovice sehrál ve "vyhnanství" ve sportovní hale v Třeboni zápas proti týmu Třebíče. Bohužel však Štíři zkrachovali na nepřesnou rozehrávku, neproměněné šance a mnhody i zbytečná vyloučení. Hráči Snipers Třebíč pak potvrdili že titulek Snipers mají v názvu družstva oprávněně a zasypali Štíry devíti brankami. "Domácí" Štíři vsítili pouze pětkrát. Konečný výsledek tedy FBC Štíři České Budějovice - Snipers Třebíč 5:9

Štíři vypadli ve 4.kole poháru České Pojišťovny

V úterý 18.9.2012 odehráli muži českobudějovických Štírů 4.kolo poháru České Pojišťovny. Soupeřem jim byli hráči z týmu Sokol Královské Vihorady z Prahy. Po několika ročnících, kdy Štíři  narazili na extraligové Future, byla větší šance na postup se soupeřem, jehož kvalita je na stejné úrovni. Kluci z Budějovic však již brzy inkasovali první branku a neustále dotahovali gólové manko. Zvrat nastal po polovině zápase, kdy se povedlo borcům ze Štírů vybojovat náskok. O radost však přišly a šlo se do prodloužení. Do prodloužení, které se v posledních ročnících stalo osudné. Letošní prodloužení nebylo ke Štírům přívětivější a tak po inkasovaném góle po několika minutách hry, v poháru končili. Atraktivní zápas s mnoha góly sledovalo 115 diváků, což je bohužel méně než v minulých letech.

Hráčky FBC UNITED České Budějovice jsou extraligové!

Velká gratulace pro hráčky, které budou hrát přístí sezónu nejvyšší českou florbalovou ligu. Ačkoliv jim nevyšla baráž, tak dostaly šanci díky nepřihlášení ostravského FBC.

Proběhla baráž o Jihočeskou ligu

V sobotu 5.5,2012 proběhla v kaplické sportovní hale při základní škole baráž o Jihočeskou ligu. Jak jsme již na webu zmiňovali, účastnili se této čtyři týmy,SKP České Budějovice, FBC Štří České Budějovice C, FBC Český Krumluv B a FBC Dynamo Strakonice.

Za největší aspiranty na postup byli určitě považováni Štíři z Českých Budějovic, kteří měli díky suverénnímu bodovému tažení ze základní části, nejlepší bodovou bonifikaci. Naopak papírově nejslabší byli florbalisté ze Strakonic.

První zápas Strakonic a Krumlova přinesl gólovou podívanou,nebudeme vás napínat,zápas skončil v poměru 4:13 pro hráče z Krumlova. První dvě třetiny byl k vidění zajimavý,rychlý a kombinativní florbal. Vše bylo okořeněno i výbuchem nervů hráče ze Strakonic, který si odpikal 5-ti minutový trest. Nakonec však byli jednoznačně lepší hráči z Krumlova, čemuž odpovídá i konečné skóre.

Ve druhém nadstavbovém utkání se střetly dva florbalové celky z Českých Budějovic -  Štíři a SKP. Před začátkem utkání byli favorité hráči Štírů,avšak po 22 vteřinách utkání bylo vše jinak. Trestené střílení,které bylo nařízeno po vysoké holy v brankovišit z přehledem proměnil hráč SKP. Štíři dokázalli skvělou trefou ze standarní situace vyrovnat,ale to bylo vše. Otěže zápasu převzali hráči SKP a dokonali porářku. Padali góly z pěkných florbalových situací, i z indiv iduálních chyb Štírů. Nutno uznat že konečné skóre 13:1 pro SKP bylo zasloužené.

Třetí duel mezi florbalisty z SKP České Budějovice a Strakonicemi se odehrálo po cca půlhodinové přestávce,kdy mohli hráči SKP trochu vydechnout. Zápas byl vyrovnaný,leč o něco lépe hrající florbalisté z Českých Budějovic převážnou část zápasu vedli. Až ke konci se začli trefovat hráči z města švandy dudáka. Za vyrovnaného stavu dvě,tři minuty před koncem hřáčů z pod Černé věže neuznal rozhodčí dvě branky a zápas skončil 5:5.

Poslední sobotní zápas, vlastně i poslední zápas sezony v této kategorii, zaznamenali Štíři vs. FBC Český Krumlov. Po remízové  klopýtnutí SKP měli krumlovští hráči šanci vybojovat celkové prvenstí v soutěži. Celý zápas byl vyrovnaný, až ve třetí třetině začali hráči Štírů kupit chybu za chybou a výsledek začal jednoznačně hovořit pro tým z Krumlova. Zápas nakonec skončil zaslouženým výsledkem pro Krumlovské 8:4.

Pořadí Jihočeského přeboru pro barážových zápasech:

1.FBC Český Krumlov B

2.SKP České Budějovice

3.FBC Štíři České Budějovice C

4.FBC Dynamo Strakonice

FBC Štíři České Budějovice - muži C hrají o postup do Jihočeské ligy v baráži

Suverénně nejlepší celek Jihočeského florbalu, divize B, FBC Štíři České Budějovice hrají o postup do Jihočeské ligy. Baráž bude odehrána 5.5.2012 ve sportovní hale v Kaplici. Mezi další adepty bojující o postup do Jihočeské ligy jsou celky : FBC Dynamo Strakonice, FBC Český Krumlov B a SKP České Budějovice.
Zápasy jsou plánovány takto:

9:00 FBC Dynamo Strakonice - FBC Český Krumlov B

10:30 FBC Štíři České Budějovice C - SKP České Budějovice

13:00 SKP České Budějovice - FBC Dynamo Strakonice

14:30 FBC Český Krumlov B - FBC Štíři České Budějovice

SKP České Budějovice vyhráli a remizovali v posledním kole

Tým SKP České Budějovice v posledním kole Jihočeského přeboru, divize A nejdříve remizoval 6:6 s TJ Sokol Lišov a pak si, vysokou výhrou 20:1, poradili s týmem SVOP69 z Jindřichova Hradce. Díky těmto výsledkům skončili na druhém místě tabulky s 56 body, za prvním celkem FBC Český Krumlov B (58 bodů). Oba týmy pak postupují do baráže o Jihočeskou ligu, která se hraje 5.května v Kaplické hale.